Rowerek trójkołowy na roczek

Pierwszy rok dziecka jest szczególne ważny w jego rozwoju, dlatego szukając interesującego prezentu, warto zainwestować w rowerek trójkołowy na roczek. Dlaczego?

Dziecko początkowo większość czasu śpi i je, ale zanim się obejrzymy zaczyna raczkować i stawiać pierwsze kroki. Wtedy większość rodziców zastanawia się jak urozmaicić spacery swojego maluch. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się rowerek trójkołowy na roczek.

W artykule wyjaśnimy jaki wybrać i kupić, gdzie możemy dokonać zakupu. Przede wszystkim na jakie parametry produktu zwracać uwagę. To i wiele więcej znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury już teraz!

Jaki rowerek trójkołowy na roczek wybrać i kupić?

Rowerek trójkołowy na roczek jest coraz bardziej popularnym produktem wybieranym jako prezent. Nie ma się co dziwić. To dobry produkt dla dzieci w tym wieku. Jest bezpieczny i z pewnością umila rodzinne spacery. Ale jaki model wybrać, by był dla naszego dziecka najlepszy?

Warto mieć na uwadze te parametry:

  1. konstrukcja,
  2. koła,
  3. siedzisko,
  4. kolor,
  5. dodatki.
Rowerek trójkołowy na roczek
Rowerek trójkołowy na roczek / Jaki wybrać i kupić? Opinie, ranking i cena

Zobacz także: Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka

Konstrukcja rowerka trójkołowego na roczek

Rowerek trójkołowy na roczek powinien być jednocześnie lekki, ale też wytrzymały. Również nie możemy zapominać o wygodzie dla dziecka, dlatego większość rowerków wykonana jest ze stali (rama), a tkanina to poliester. Produkt nie powinien być zbyt ciężki, aby dziecko samo mogło pedałować, a rodzic mógł z łatwością przenosić rowerek, znosić go ze schodów lub chować do bagażnika.

Cechą rowerka trójkołowego na roczek, o której warto wspomnieć to możliwość składania go. Jest to bardzo przydatne podczas podróży, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca w bagażniku, ale też gdy nasze mieszkanie nie jest zbyt duże. Waga produktu nie powinna przekraczać 15 kg. Średnio będzie wynosić między 6 kg, a 10 kg.

Koła w rowerku trójkołowym na roczek

Koła w rowerku trójkołowym na roczek muszą mieć odporne na przebicia opony, ponieważ często będziemy go używać na dworze. Dobrze, by były też duże i napompowane. Najlepsze są gumowe. To połączenie zalet kół piankowych i pompowanych w jednym.

Siedzisko w rowerku trójkołowym na roczek

Siedzisko w większości rowerków trójkołowych na roczek ma funkcję obracania się. Możemy zatem wybrać, czy dziecko będzie siedzieć przodem, czy tyłem do kierunku jazdy.

Siodełko jest też regulowane, aby móc je dopasować do wieku i wzrostu dziecka. Dzięki temu rowerek będzie „rosnąć” razem z naszym dzieckiem. To niezwykły komfort dla każdego rodzica. Rowerek otrzymany na roczek, może posłużyć dziecku jeszcze kilka lat.

Pamiętajmy, by rowerek trójkołowy na roczek miał dobrej jakości materiał, gdyż dzieci w tym wieku są jeszcze bardzo delikatne i wrażliwe. Nie powinniśmy narażać ich na niepotrzebne otarcia lub po prostu na niewygodę podczas jazdy.

Kolor rowerka trójkołowego na roczek

Obecnie producenci zadbali, aby kolor rowerka trójkołowego na roczek był różnorodny do wyboru. Nie musimy kupować zwykłego, czarnego produktu. Możemy go dopasować do płci dziecka wybierając niebieski lub różowy, ale też mody w tym sezonie biały lub szary. Rowerki trójkołowe na roczek mogą mieć kilka kolorów.

Jaki Rowerek trójkołowy na roczek
Jaki Rowerek trójkołowy na roczek wybrać i kupić? Ranking, cena i opinie

Zobacz także: Rowerek biegowy trójkołowy drewniany

Dodatki w rowerku trójkołowym na roczek

Obecnie wiele rowerków trójkołowych na roczek ma wiele dodatkowych funkcji. Wielofunkcyjność produktu może być stosowana na różne sposoby na przykład możemy pozwolić dziecku samodzielnie pedałować na wolnym kole.

Bardzo przydatnym elementem jest podnóżek. Jeśli dziecko ma ochotę, to pedałuje samodzielnie, jeśli nie to kładzie nogi na podnóżku i jedzie z pomocą rodzica. Podnóżek można też zdemontować, gdy dziecko podrośnie i nie będzie już potrzebowało pomocy rodzica.

Producenci dorzucają też do rowerków trójkołowych na roczek dodatkowe torby, które są bardzo praktyczne. Nie trzeba zabierać ze sobą innej torebki, tym bardziej, że wszystkie rowerki mają już wbudowane dwa koszyczki. Jeden jest bardziej dla dziecka, z przodu, mały przy kierownicy malucha. Drugi, większy za siedzeniem.

Każdy produkt zawiera również dużą, składaną budkę ochronną. Jest ona składana z możliwością regulacji kąta nachylenia lub demontażu. Budka chroni dziecko za równo przed słońcem jak i przed deszczem.

Plusem dla rodziców jest to, że w rowerkach trójkołowych na roczek rączka, która jest w nich zamontowana ma regulowaną wysokość. Dzięki temu zarówno mama, jak i tata będą mogli prowadzić pojazd.

Niektóre modele posiadają antypoślizgowe rączki, by jeszcze lepiej chronić naszego malucha przed niepotrzebnymi otarciami, a rama posiada opływowy kształt by zmniejszyć opór powietrza i jeszcze bardziej zabezpieczyć dziecko przed niechcianymi urazami.

Bezpieczeństwo w rowerkach trójkołowych na roczek

Bezpieczeństwo, jakie powinny zapewnić rowerki trójkołowe na roczek to obowiązkowy punkt. Producenci zdają sobie sprawę, że zapewnienie bezpieczeństwa maluchowi to priorytet, dlatego do każdego produktu montowane są trzypunktowe pasy bezpieczeństwa wraz z pasem krokowym, aby naszemu dziecku nic się nie stało, by nie wypadło.

Pamiętajmy, że dziecko nie musi mieć całkowitej kontroli nad rowerkiem. Producenci zadbali o to, by to rodzic mógł w pełni kontrolować produkt. W przednim kole zamontowano blokadę pedałów. Wtedy jesteśmy pewni, że dziecko nigdzie samo nie odjedzie.

Należy pamiętać, że każdy produkt dla dziecka musi być przez producentów testowany, by sprostał normom unijnym. Rowerek trójkołowy na roczek przeznaczony jest do małych dzieci, co oznacza, że normy są rygorystyczne. Po ich spełnieniu możemy być pewni, że dany produkt jest bezpieczny dla naszego malucha – otrzymuje wtedy potwierdzenie poprawnego przejścia testu zgodnie z europejskimi standardami bezpieczeństwa np. EN 71, EN 72.

Najlepszy Rowerek trójkołowy na roczek
Najlepszy Rowerek trójkołowy na roczek

Dla jakiego dziecka przeznaczony jest rowerek trójkołowy na roczek?

Jak sama nazwa wskazuje rowerek trójkołowy na roczek jest najbardziej odpowiedni dla dzieci, które mają rok. Jednak ze względu na specyfikę produktu oraz w zależności od indywidualnych zdolności rozwojowych dziecka można używać rowerek już od 9 miesięcy, nawet do około 5 lat.

Gdzie kupić rowerek trójkołowy na roczek?

Rowerek trójkołowy na roczek można zakupić w każdym sklepie stacjonarnym z zabawkami. Jeśli mamy jakieś pytania, jesteśmy niezdecydowani możemy poprosić o pomoc doradców klienta. Coraz więcej rowerków dostępnych jest też w dużych hipermarketach. Niektórzy rodzice decydują się na zakup przez internet.

Do popularnych producentów należą: Qplay, Kinderkraft, Smoby, Eckotoys i inni.

Cena rowerków trójkołowych na roczek

Cena rowerków trójkołowych na roczek różni się w zależności od wybranego producenta. Najtańszy produkt dostaniemy już za niecałe 200 zł. Maksymalna cena za rowerek to niecałe 600 zł. Średnio musimy wydać między 300 zł, a 400 zł.

Rowerek trójkołowy na roczek – opinie

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii na temat rowerków trójkołowych na roczek. Macie już doświadczenia z tym produktem i możecie coś polecić? A może nadal szukacie tego najlepszego? Dajcie znać w sekcji „komentarze”!

Rowerek trójkołowy na roczek / Ranking najlepszych

Jeśli nadal zastanawiacie się, który produkt wybrać mamy dla Was ranking najlepszych rowerków trójkołowych na roczek. Nie musicie już przeszukiwać różnych stron internetowych. Wszystko macie w jednym miejscu, poniżej.

Zajrzyjcie koniecznie!

Dodaj opinie na forum