Rowerek trójkołowy dla dziewczynki

Rowerek trójkołowy dla dziewczynki jest coraz popularniejsze, szczególnie jako prezent na różne okazje. Wystarczy wyjść do parku przy ładnej pogodnie, by zobaczyć, jak wiele dziewczynek ekscytuje się czasami nawet pierwszą jazdą na rowerze.

Jeśli i my mamy w planach zakup takiego sprzętu warto zadać sobie kilka pytań. Czym jest rowerek trójkołowy dla dziewczynki? Czym się charakteryzuje? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Na te i inne pytanie odpowiedzi otrzymamy w dzisiejszym artykule.

Nie ma na co czekać – przejdźmy do lektury!

Czym jest rowerek trójkołowy dla dziewczynki?

Rowerek trójkołowy dla dziewczynki to bardzo często jej pierwszy sprzęt z kołami, na którym uczy się jeździć. Uczy się też trzymać równowagę oraz trenuje koordynację. To także zabawka dająca radość. Zatem to świetny pomysł na prezent! Nie dość, że pozwala maluchowi rozwijać siebie samego, to jeszcze pozwala mu odkrywać świat.

Na rynku jest wiele różnych modeli. Ale czym się różnią? Ogólnie rowerki trójkołowe dla dziewczynki są podobnej konstrukcji, choć niektórzy producenci proponują mniej lub więcej dodatków. Nikt nie mówił, że nauka jazdy na rowerze będzie łatwa, na co zatem zwrócić uwagę, aby nasze dziecko było bezpieczne?

Zobacz także: Rowerek trójkołowy na roczek.

Rowerek trójkołowy dla dziewczynki
Rowerek trójkołowy dla dziewczynki / Jaki wybrać? Opinie, cena i ranking

Jaki rowerek trójkołowy dla dziewczynki wybrać i kupić?

Jest wiele rowerków trójkołowych dla dziewczynki. Aby wybrać i kupić ten najlepszy dla dziecka, zwróćmy uwagę na te parametry i funkcję:

  • rodzaj,
  • konstrukcja,
  • koła,
  • siodełko,
  • kolor,
  • skrętność.

Rodzaje rowerków trójkołowych dla dziewczynki

Aby kupić odpowiedni rowerek trójkołowy dla dziewczynki zacznijmy od tego, jaki rodzaj będzie dla dziecka odpowiedni. Jednym z nich jest mini rower. Został zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Idealny dla dzieci od 12 do 36 miesięcy, ponieważ ma dwa przednie koła i jedno z tyłu, co pozwala małym dziewczynkom lepiej zachować równowagę. To idealny sprzęt do nauki jazdy na rowerze.

Kolejny model to rowerek trójkołowy dla dziewczynki, który ma jedno przednie koło i dwa tylne. Jest nieco większy, idealny dla dziewczynek od 2 roku życia. Gdy dziewczynka nauczy się już na nim jeździć dwa koła z tyłu mogą zostać zastąpione jednym.

Trzeci rodzaj jest przeznaczony równocześnie dla dziecka i dla rodzica. Ten rowerek trójkołowy dla dziewczynki wygląda jak spacerówka, ale posiada pedały. Dziecko może samodzielnie pedałować, a gdy się zmęczy pałeczkę przejmuje rodzic, pchając rowerek. Jest on polecany dla dzieci od 6 do 60 miesięcy.

Konstrukcja rowerka trójkołowego dla dziewczynki

Konstrukcja jest ważnym elementem rowerka trójkołowego dla dziewczynki. Maluchy mają mniej siły, niż starsze dzieci, dlatego produkt musi być dopasowany do ich wieku. Mini rowerki dopuszczają obciążenie do 20 kg. Są dla najmniejszych dzieci, dlatego są bardzo lekkie, wykonane z tworzywa sztucznego. Większość z modeli ma antypoślizgową kierownice, by jeszcze bardziej zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

Zabawka dla starszej dziewczynki kusi swą lekką, a jednocześnie wytrzymałą konstrukcją. Waży do 3.5 kg. A maksymalne obciążenie, które proponuje to 20 kg. Te modele również w większości przypadków proponują antypoślizgowe rączki kierownicy.

Ostatni rodzaj jest trochę mocniejszą konstrukcją i większą, przez co jest cięższy. Ma więcej dodatków jak podnóżek, daszek, boczne, piankowe belki. To wszystko można oczywiście demontować. Jest przeznaczona dla dzieci do 25 kg. Posiada dobrej jakości materiały z atestami.

Wybierz też najlepszy rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka.

Jaki Rowerek trójkołowy dla dziewczynki
Jaki Rowerek trójkołowy dla dziewczynki wybrać i kupić? Opinie, ranking i cena

Koła w rowerku trójkołowym dla dziewczynki

Rowerek trójkołowy dla dziewczynki ma dobrej jakości koła, które zapewniają bezpieczeństwo już od najmłodszych lat. Każdy produkt ma szeroki rozstaw kół, aby zapewnić jeszcze lepszą stabilność i pomóc dziecku utrzymać równowagę. Polecane są koła piankowe lub antypoślizgowe, które nadają się zarówno w domu, jak i w parku, nawet na mokrej nawierzchni.

Siodełko w rowerku trójkołowym dla dziewczynki

Siodełko w rowerku trójkołowym dla dziewczynki bardzo rzadko jest nieregulowane. Producenci proponują najczęściej te regulowane, tak, aby rowerek rósł razem z dziewczynką. Jest to świetna propozycja. Dzieci rosną szybko i częste kupowanie nowego sprzętu mogłoby być dla rodziców nie małą bolączką.

Regulowane siodełko to bardzo komfortowe rozwiązanie. Zabawka zostanie wykorzystana kilka sezonów. Warto zatem zwrócić uwagę na jego materiał. Skoro ma zostać z nami na dłużej, dobrze by było, gdyby siodełko nie zepsuło się zbyt szybko.

Wybierzmy solidny materiał, najlepiej z atestem.

Kolor rowerka trójkołowego dla dziewczynki

Jak przystało na rowerek trójkołowy dla dziewczynki najlepiej, jakby przeważającym kolorem był różowy. Producenci proponują wiele rozwiązań na przykład różowo-biały, różowo-czarny, czy sam różowy z różnymi wzorkami takimi jak panterka lub flaming. Ale nie tylko różowy jest dla dziewczynek. W ofercie mamy produkty w kolorze szarym, niebieskim, zielnym czy pomarańczowym. Mogą też być we wzorki takie jak krokodyl, żyrafa, Donald lub Myszka Micki.

Skrętność w rowerkach trójkołowych dla dziewczynki

Dodatkiem w rowerku trójkołowym dla dziewczynki, który jest elementem bezpieczeństwa jest ograniczenie skrętu. Dziecko nadal może swobodnie skręcać, ale kierownica już się nie obróci, co mogłoby spowodować upadek malucha.

Bezpieczeństwo rowerków trójkołowych dla dziewczynki

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszego dziecka powinno być naszym priorytetem, dlatego wybierając rowerek trójkołowy dla dziewczynki kierujmy się tym, jakie ma atesty i certyfikaty. Każdy produkty powinien spełniać bardzo rygorystyczne standardy unijne. Jeśli produkt nie spełnia określonych norm, lepiej go nie kupować.

Dlaczego warto wybrać rowerek trójkołowy dla dziewczynki?

Rowerek trójkołowy dla dziewczynki to nie tylko zwykła zabawka, to także możliwość wspólnego spędzenia czasu w aktywny sposób. Jazda na rowerze uczy dziecko zachować równowagę, uczy poprawnej koordynacji ruchowej. Wspólna jazda z innymi dziećmi uczy zasad fair-play oraz wzajemnego szacunku.

Zobacz gdzie kupić rowerek biegowy trójkołowy drewniany?

Gdzie kupić rowerek trójkołowy dla dziewczynki?

Rowerki trójkołowe dla dziewczynki są dostępne w sklepach stacjonarnych z zabawkami. Wtedy możemy na zakupy zabrać dziecko i sprawdzić, która zabawka jest dla niego odpowiednia. Możemy też kupić sprzęt w internetowym sklepie. Do znanych producentów należą: B.Toys, Milly Mally, LEANToys, Ecotoys.

Cena rowerka trójkołowego dla dziewczynki

Ceny rowerków trójkołowych dla dziewczynki są różne w zależności od marki i jakości produktu. Tańsze wersje kupimy już od 100 zł wzwyż. Dobre modele są w granicach 200 zł – 300 zł. Najdroższe zaczynają się od 500 zł.

Najlepszy Rowerek trójkołowy dla dziewczynki
Najlepszy Rowerek trójkołowy dla dziewczynki

Rowerek trójkołowy dla dziewczynki – opinie

Mieliście już doświadczenia z rowerkiem trójkołowym dla dziewczynki czy dopiero szukacie dobrego modelu? Co sądzicie o tego typu zabawce jako prezent na przykład urodzinowy? Dajcie znać – czekamy na Wasze opinie.

Rowerek trójkołowy dla dziewczynki / Ranking najlepszych

Jeśli nadal nie możesz się zdecydować na żaden produkt, mamy dla Ciebie ranking najlepszych rowerków trójkołowych dla dziewczynki. Zawarliśmy w nim tylko te najbardziej polecane modele. Jest w czym wybierać.

Dodaj opinie na forum