Rowerek trójkołowy dla chłopca

Rowerek trójkołowy dla chłopca staje się coraz bardziej wybieraną zabawkę na prezent. Jest to nie tylko funkcjonalny prezent, który wzmacnia nawyki dziecka, ale też daje mu niesamowitą radość. Wiele chłopców w drodze na plac zabaw widzianych jest właśnie na takich rowerkach. Ale na jaki model się zdecydować?

Jeśli zadajesz sobie pytania czym jest rowerek trójkołowy dla chłopca, na co zwrócić uwagę, jakie ma charakterystyczne cechy i czy warto go kupić to bardzo dobrze! My odpowiedzieliśmy na te pytania w poniższym artykule.

Nie czekaj! Przeczytaj już teraz!

Czym jest rowerek trójkołowy dla chłopca?

Rowerek trójkołowy dla chłopca to coraz popularniejsza zabawka. Od roweru dwukołowego różni się tym, że z zależności od modelu ma dwa przednie/tylne koła zamiast jednego, tak, aby małe dziecko łatwiej złapało równowagę. To na nim chłopcy mogą uczyć się jazdy na rowerze pod opieką rodziców. Te zabawki są w pełni bezpieczne. Jak najlepiej poznać świat? Odkrywając go.

Zatem jaki model wybrać? Co jest ważne podczas zakupów? Jeśli zastanawiacie się nad tym przejdźmy do kolejnego punktu.

Zobacz też: Rowerek trójkołowy dla dziewczynki.

Rowerek trójkołowy dla chłopca
Rowerek trójkołowy dla chłopca / Jaki wybrać? Gdzie kupić? Opinie, cena i ranking

Jaki rowerek trójkołowy dla chłopca wybrać i kupić?

Rowerek trójkołowy dla chłopca powinien spełniać kilka kryteriów.

Oto punkty, na które warto zwrócić uwagę:

  1. bezpieczeństwo,
  2. rodzaj,
  3. konstrukcja,
  4. kolor,
  5. siodełko,
  6. koła,
  7. dodatki.

Bezpieczeństwo rowerków trójkołowych dla chłopca

Bezpieczeństwo to niezwykle ważny punkt podczas wyboru rowerka trójkołowego dla chłopca. Każdy z nas troszczy się o zdrowie dzieci, dlatego chcemy, aby i ich zabawki były dobrej jakości. Warto wybrać te, które mają odpowiednie atesty i certyfikaty. Wtedy będziemy pewni, że przeszły procedurę surowych norm unijnych i są legalnie dopuszczone do sprzedaży i naszemu maluchowi nic się nie stanie. Pamiętajmy, że takie rowerki mogą być droższe od nieatestowanych. Jednak wybierając zabawki bez żadnych testów nie jesteśmy pewni, czy są bezpieczne.

Zobacz jak wybrać rowerek trójkołowy na roczek.

Jaki Rowerek trójkołowy dla chłopca
Jaki Rowerek trójkołowy dla chłopca wybrać i kupić? Opinie, ranking i cena

Rodzaje rowerków trójkołowych dla chłopca

Do wyboru mamy trzy rodzaje rowerków trójkołowych dla chłopca. Pierwszym z nich jest mini rowerek przeznaczony dla dzieci od 12 do 36 miesięcy. Ten rowerek pozwala dziecku rozpocząć naukę jazdy w bardzo młodym wieku. Jaki jest jego największy plus? Wybierając się na spacer możemy być pewni, że dla malucha to będzie niezła frajda i nie zmęczy się tak szybko, jakby szedł na własnych nogach. Dziecko zachowuje równowagę ze względu na budowę zabawki – mamy dwa przednie koła i jedno tylne.

Drugim modelem jest rowerek trójkołowy dla chłopca, który ma jedno koło przednie i dwa tylne, które najczęściej można zmienić w jedno, gdy maluch już podrośnie i będzie swobodnie jeździł. Z tego względu jest większy i przeznaczony dla nieco starszych chłopców w wieku do 2 roku życia.

Ostatnia opcja to rowerek a la wózek. To idealne rozwiązanie dla rodziców chcących mieć większą kontrolę nad dzieckiem. To całkiem dobra opcja, gdy wybieramy się na dłuższy spacer lub na zakupy. Dziecko ma do dyspozycji wygodne siedzenie, dodatkowo zabezpieczone pasami bezpieczeństwa i barierkami. Rowerek trójkołowy dla chłopca posiada pedały, ale i podnóżek, gdyby się zmęczył. Wtedy jest możliwość, aby to rodzic kierował sprzętem poprzez wydłużoną rączkę z tyłu, która ma regulowaną długość. Wtedy to rodzic pcha dziecko. Sprzęt jest odpowiedni dla maluchów od 6 do 60 miesiąca życia.

Konstrukcja rowerka trójkołowego dla chłopca

Pamiętajmy, że małe dzieci mają mniej siły, dlatego konstrukcja rowerka trójkołowego dla chłopca powinna być lekka, ale wytrzymała. Większość modeli waży zatem od 3 do 5 kg. Są wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna. Ich maksymalne obciążenie waha się między 20-25 kg.

Kolor rowerka trójkołowego dla chłopca

Choć dorośli mogą nie zwracać zbytniej uwagi na kolor rowerka trójkołowego dla chłopca, sam maluch może nie być zadowolony, jeśli otrzyma zabawkę różową lub białą. Chłopcy wolą raczej ciemniejsze wzory jak niebieski, czarny, czy zielony. Najlepiej, gdy rowerek ma do tego super wzory na przykład płomienie ognia lub elementy policyjne/strażackie.

Siodełko w rowerku trójkołowym dla chłopca

W większości rowerków trójkołowych dla chłopców mamy do czynienia z regulowanym siodełkiem, co sprawia, że sprzęt „rośnie” razem z naszą pociechą. Regulowane siodełko dopasowujemy do wzrostu dziecka, przez co nie musimy co roku kupować nowego sprzętu. Pamiętajmy jednak, aby sprawdzić jego materiał. Zbyt słaby może doprowadzić do jego szybkiego zniszczenia.

Gdzie kupić dobry rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka?

Koła w rowerku trójkołowym dla chłopca

Koła w rowerku trójkołowym dla chłopca powinny być wykonane z dobrego materiału jak guma lub posiadać nakładki antypoślizgowe, aby dziecko mogło na nim jeździć nawet, gdy nagle zacznie padać deszcz. Warunki atmosferyczne są różne, więc warto być gotowym na wszystko. Dobrze, gdy koła mają szeroki rozstaw, aby dziecko miało dzięki temu lepszą równowagę.

Najlepszy Rowerek trójkołowy dla chłopca
Najlepszy Rowerek trójkołowy dla chłopca

Dodatki w rowerku trójkołowym dla chłopca

Dodatkiem, które zwiększa bezpieczeństwo w rowerku trójkołowym dla chłopca są antypoślizgowe kierownice oraz ogranicznik skrętu. Dzięki temu nasze dziecko w pełni może cieszyć się bezpieczną jazdą.

Zalety rowerka trójkołowego dla chłopca

Rowerek trójkołowy dla chłopca ma wiele zalet, których możemy nie zauważyć od razu. Przede wszystkim jest to coś, co sprawia dziecku ogromną radość. Wspólna zabawa z rodzicami czy rówieśnikami na świeżym powietrzu to coś, co dziecko potrzebuje najbardziej.

Dodatkowo rowerek trójkołowy dla chłopca pozwala mu rozwijać swoje umiejętności jak koordynacja, refleks, pokora. Małe dzieci naukę chłoną najszybciej i warto uczyć ich poprawnych zasad już od najmłodszych lat. Spacer na świeżym powietrzu zawsze jest dobry dla lepszego zdrowia, a nauka jazdy na rowerze pozwoli dziecku dodatkowo polepszyć swoją postawę ciała.

Gdzie kupić rowerek trójkołowy dla chłopca?

Aby kupić rowerek trójkołowy dla chłopca, możemy wybrać kilka opcji. Wybieramy się do sklepu stacjonarnego z zabawkami, gdzie dokładnie porównujemy wymiary dziecka z wymiarami zabawki. Możemy też za zgodą sprzedawcy przetestować sprzęt. Duży wybór jest w sklepach internetowych, gdzie możemy dokonać zakupu prosto ze strony wybranego producenta. Do polecanych producentów należą: Milly Mally, Ecotoys, B.Toys i inni.

Zobacz też jak wybrać najlepszy rowerek biegowy trójkołowy drewniany.

Cena rowerku trójkołowego dla chłopca

To, ile zapłacimy za rowerek trójkołowy dla chłopca jest uzależnione od tego, jaki model wybierzemy. Najmniej będzie to 100zł. Za lepszej jakości zabawki musimy zapłacić około 300 zł. Najdroższe, te z najlepszego materiału wykonania oraz z wieloma dodatkowymi funkcjami kosztują ponad 500 zł.

Rowerek trójkołowy dla chłopca – opinie

Kupiliście już rowerek trójkołowy dla chłopca? Może dopiero wybieracie model najlepszy dla Waszego malucha? Jakie są Wasze doświadczenia? Jeśli jesteście chętni podzielić się z nami opinią serdecznie zapraszamy do sekcji komentarzy.

Rowerek trójkołowy dla chłopca / Ranking najlepszych

Nadal nie wiesz, na który model się zdecydować? Nic straconego! Przygotowaliśmy ranking najlepszych rowerków trójkołowych dla chłopca. Zawarliśmy w nim tylko polecane modele od dobrych producentów. Zajrzyjcie już teraz!

Dodaj opinie na forum