Rowerek biegowy z pompowanymi kołami

Rowerek biegowy z pompowanymi kołami to chętnie wybierany gadżet przez wielu rodziców, bowiem pozwala nam na zachowanie większego bezpieczeństwa, choćby ze względu na lepszą amortyzację oraz przyczepność. Pompowane koła są zwykle wykonane z gumy, zatem to dobrej jakości element pojazdu. Rodzice mogą czuć ulgę, że ich dziecku nic się nie stanie. A nie są też to rowerki, które kosztują fortunę. Dlatego warto dowiedzieć się nie co więcej, dlaczego są tak chętnie wybierane dla małych dzieci.

Więc jaki rowerek biegowy z pompowanymi kołami wybrać? Modeli jest w sklepach wiele. Choć mogą wydawać nam się bardzo podobne, to jednak różnią się drobnymi cechami. Nie wiecie na co się zdecydować? Przeczytajcie nasz poradnik! Mamy dla Was wiele ważnych informacji w jednym miejscu. Podpowiemy Wam, co jest ważne. Z nami na pewno znajdziecie odpowiedni pojazd dla swojego malucha. Zatem już teraz zapraszamy Was do lektury oraz do rankingu najlepszych!

Czym wyróżnia się rowerek biegowy z pompowanymi kołami?

Dobry rowerek biegowy na pompowanych kołach to bardzo stabilny gadżet, który zapewnia dziecku zarówno bezpieczeństwo, ale też dużo frajdy. Posiadają one dużą przyczepność do podłoża, wpasowują się w każdy design pojazdu oraz optymalizują pozycję. Niestety posiadają też wady, jak choćby większa waga pojazdu, możliwość przebicia opon przy najechaniu na bardzo ostry przedmiot np. szkło. Jednak zdarza się to bardzo rzadko.

Rowerek biegowy z pompowanymi kołami
Rowerek biegowy z pompowanymi kołami / Ranking, cena i opinie

Dla kogo rowerek biegowy z pompowanymi kołami?

Rowerek biegowy z pompowanymi kołami to odpowiedni gadżet dla dzieci, które są starsze. Miały już kontakt z rowerem. Tu zyskujemy też większą amortyzację oraz przyczepność, co sprawdzi się w przypadku dzieci, które już względnie potrafią samodzielnie jeździć.

Jaki rowerek biegowy z pompowanymi kołami wybrać i kupić?

Podstawowe pytanie brzmi, jaki rowerek biegowy na pompowanych kołach kupić? Oczywiście wszystko zależy też od wielu i umiejętności malucha. Jednak warto to dobrze przemyśleć, są bowiem pewne różnice między danymi modelami. W celu ich odpowiedniego doboru, sprawdźmy, co oferują nam producenci, zwracając uwagę przede wszystkim na:

  • wielkość,
  • blokada skrętu kierownicy,
  • design,
  • dodatki.

Polecamy: Rowerek biegowy 3w1

Wielkość rowerka biegowego z pompowanymi kołami

Zwykle rowerek biegowy z pompowanymi kołami to niewielki sprzęt. Jednak jego rozmiary uzależnione są od czynnika, takiego jakim jest bieżnik oraz sztyca. Te elementy pozwalają nam na jak najlepsze dopasowanie rozmiarów pojazdu do rozmiarów dziecka. Dzięki temu też będą pasować do maluchów już od 2 roku życia, do nawet 5 lat, czasem też 6 lat (okres żłobkowo- przedszkolny), gdzie następnie zmiana rowerka biegowego na zwykły z pedałami.

Zwróćmy uwagę czy też siodełko oraz kierownica są w pełni regulowane. Co ciekawe wiele modeli teraz oferuje nam nisko osadzoną ramę rowerka, więc jest on przystosowany nawet do dzieci od 80 cm wzrostu. Zatem nie będą one miały problemów, żeby wsiadać na pojazd na siodełko. Tym bardziej, gdy będzie ono regulowane.

Blokada skrętu kierownicy w rowerku biegowym na pompowanych kołach

Rowerek biegowy z pompowanymi kołami posiada najczęściej we wszystkich modelach funkcję blokady skrętu kierownicy, która dodaje jeszcze więcej bezpieczeństwa. Niweluje to ryzyko niekontrolowanego skrętu, który mógłby doprowadzić do upadku. Dziecko ma większą kontrolę nad swoim pojazdem.

Jaki rowerek biegowy z pompowanymi kołami
Jaki rowerek biegowy z pompowanymi kołami wybrać? – opini, cena oraz ranking

Design rowerka biegowego z pompowanymi kołami

Coś, o czym warto wspomnieć, to rowerek biegowy z pompowanymi kołami dopasowany swoim stylem do stylu dziecka. Maluchy w tych czasach mają dużą swobodę wyboru i decydowania o sobie już w tak młodym wieku. Dlatego mogą też wybrać sobie jak ma wyglądać ich nowy gadżet. Przede wszystkim może być on dopasowany pod względem koloru oraz dodatków. Zwykle jest wykonany z plastiku, więc dostępne są różne kolory czy to czarne, ale też niebieskie, różowe, fioletowe, pomarańczowe, czerwone, białe i mieszane kolory (wielokolorowe).

Dodatki w rowerku biegowym z pompowanymi kołami

Nie tyle sam design jest ważny, co też odpowiedni rowerek biegowy na pompowanych kołach,który posiada też dodatki. Przykładem jest dołączony do zestawu dzwoneczek, który informuje innych, że dziecko nadjeżdża i należy zejść z drogi. Czy też koszyczek (z przodu lub z tyłu) na najpotrzebniejsze rzeczy np. ulubioną zabawkę, napój, przekąski czy plecaczek.

Niektóre modele są wyposażone też w podręczny podnóże, na wypadek postoju, dziecko może sobie odłożyć jedną nóżkę. Co ważne wiele modeli oferuje nam też gumowe rączki, które są antypoślizgowe. Oznacza to, że nawet, gdy maluchowi spocą się rączki, nie będą się ześlizgiwać i nie straci on panowania nad kierownicą.

Sprawdź: Rowerek biegowy 12 cali

Najlepszy rowerek biegowy na pompowanych kołach

Najlepszy rowerek biegowy z pompowanymi kołami to taki model, który oferuje nam wiele możliwości, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na parametry pojazdu czy są dopasowane do wielu malucha, jego umiejętności a także czy jest możliwość regulacji, choćby siodełka czy kierownicy. To również jakość wykonania pojazdu. Jego koła, wygodne siodełko. Czy nawet liczy się ergonomia kierownicy. Wszystko powinno ze sobą współgrać, dając, dając nam komfort i bezpieczeństwo.

Gdzie kupić rowerek biegowy z pompowanymi kołami?

Dobry rowerek biegowy z pompowanymi kołami kupimy choćby w sklepach internetowych, gdzie jest na prawdę duży wybór. Z kolei w sklepach stacjonarnych, choćby rowerowych, sportowych czy z akcesoriami dla dzieci możemy skorzystać z pomocy doradcy klienta, na własne oczy zobaczyć modele i łatwo je dopasować.

Do chętnie wybieranych producentów należą: Space, Lionelo, Goswift, Cariboo, Qplay oraz inni.

Najlepszy rowerek biegowy z pompowanymi kołami
Najlepszy rowerek biegowy z pompowanymi kołami

Cena rowerka biegowego na pompowanych kołach

Ile kosztuje rowerek biegowy z pompowanymi kołami? Tu kwota zależna jest od czynników, takich jak producent, jakość, parametry czy dodatki. Zacznijmy więc od najtańszych modeli, czyli w kwocie niecałych 200 zł. Te droższe mogą kosztować między 300 zł a 400 zł.

Zobacz też: Rowerek biegowy od 18 miesięcy

Rowerek biegowy z pompowanymi kołami – opinie

Jaki rowerek biegowy na pompowanych kołach wybrać Waszym zdaniem? Co jet ważne przy wyborze? Czym Wy się kierujecie? Czym według Was wyróżnia się taki pojazd? Czy są elementy podstawowe, ważne w zabawce dla dzieci? Czy design również jest dla Was ważny? A może polecicie jakiś model innym czytelnikom? Czy wręcz przeciwnie, jest taki, którego nie polecacie? Jakie mają wady i zalety? Co się liczy dla Was najbardziej? Dlaczego akurat ten rodzaj kół? Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Rowerek biegowy z pompowanymi kołami / Ranking najlepszych

Gdy dziecko podrasta naturalnym jest, że się rozwija. A wtedy potrzebuje odpowiednich zabawek, które będą prawidłowo kształtować jego rozwój. Takie gadżety znajdziecie też w naszym rankingu najlepszych rowerków biegowych z pompowanymi kołami. Znajdziecie tu tylko polecane modele wraz z pełnym opisem oraz aktualną ceną. Po co wybrać coś nietrafionego. Tu Wasz wybór jest pewny i z pewnością będziecie z niego zadowoleni!

Dodaj opinie na forum