Rowerek biegowy trójkołowy drewniany

Okazuje się, że rowerek biegowy trójkołowy drewniany to w dzisiejszych czasach hit. Nie sposób nie zauważyć maluchy pędzących po ulicach na swoich trójkołowcach. To nie tylko dobry sposób, by nasze dziecko aktywnie spędziło czas, ale zdecydowanie jest wstanie polepszyć motorykę malucha.

Jesteście ciekawi czym jest rowerek biegowy trójkołowy drewniany? Jakie pełni funkcje w rozwoju dziecka? Może chcesz kupić maluchowi wartościowy prezent?

Dobrze trafiliście!

Odpowiemy na najpopularniejsze pytania, przedstawimy ranking najlepszych rowerków biegowych trójkołowych drewnianych, wskażemy, gdzie kupić i za jaką cenę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Czym jest rowerek biegowy trójkołowy drewniany?

Rowerek biegowy trójkołowy drewniany to idealne rozwiązanie dla maluchów, które są jeszcze za małe na rower biegowy dwukołowy i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką jazdy na rowerze. Jazda na dwóch kołach może być trudna dla małych dzieci, które nie mają jeszcze dobrze rozwiniętej koordynacji ruchowej.

Energiczne dzieci chcą jak najszybciej poruszać się same. Rodzice często boją się o ich upadki, dlatego dobrym rozwiązaniem jest rowerek biegowy trójkołowy drewniany. Szerokie rozstawienie kół pozwoli zachować dziecku równowagę i zminimalizuje prawdopodobieństwo upadku.

Rowerek biegowy trójkołowy drewniany
Rowerek biegowy trójkołowy drewniany / Jaki wybrać? Gdzie kupić? Ranking, cena i opinie

Jaki rowerek biegowy trójkołowy drewniany wybrać i kupić?

Rowerek biegowy trójkołowy drewniany jest dobrym wyborem dla dzieci, które dopiero uczą się jeździć.

  1. konstrukcja,
  2. koła,
  3. siodełko,
  4. kolor,
  5. dodatkowe funkcje.

Koła w rowerku biegowym trójkołowym drewnianym

Jak wspomnieliśmy wyżej w rowerku biegowym trójkołowym drewnianym liczy się rozstaw kół, który dalej niezwykłą stabilność. A co z materiałem kół? Są równie ważne. Warto wybrać koła piankowe. Zapewnią najlepszy komfort toczenia, nie męczą małego kierowcy i nie są ciężkie, na wypadek, gdyby rodzic musiał nosić rowerek. Koła nie są duże, średnio mają 7”.

Siodełko w rowerku biegowym trójkołowym drewnianym

Siodełko w rowerku biegowym trójkołowym drewnianym to ważny element zabawki. Dziecko siedząc na siodełku powinno czuć się komfortowo. Siodełko powinno być wygodne, z dobrego, miękkiego materiału. By rowerek mógł rosnąć razem z dzieckiem ważne jest, by siodełko było regulowane do wzrostu dziecka.

Jaki Rowerek biegowy trójkołowy drewniany
Jaki Rowerek biegowy trójkołowy drewniany wybrać? Opinie, ranking i cena

Konstrukcja w rowerku biegowym trójkołowym drewnianym

Ważna jest konstrukcja w rowerku biegowym trójkołowym drewnianym. Powinna być ona jednocześnie lekka, lecz też wytrzymała. To sprawi, że rowerek nada się na wszystkie warunki – w domu i w ogrodzie, gdy będzie padał deszcz oraz gdy zaświeci słońce.

Rowerek biegowy trójkołowy drewniany jest nie tylko lekki, ale też niezwykle kompaktowy i nadaje się do transportu. Zmieści się nawet w niewielkim aucie. Zabawka nie zajmuje dużo miejsca i można zabierać ją ze sobą na wakacje.

Rowerki biegowe trójkołowe drewniane są przeznaczone dla dzieci w wieku od roku do 2,5/3 lat, dlatego ich maksymalne obciążenie wynosi średnio 25 kg. Najbardziej odpowiedni jest na przedział wiekowy od 18 do 36 miesięcy.

Kolor rowerka biegowego trójkołowego drewnianego

Jak sama nazwa wskazuje rowerek biegowy trójkołowy drewniany jest wykonany z drewna. Jednak możemy wybrać jego kolor, w zależności od tego jaki rodzaj drewna wybierzemy. Są takie ciemniejsze oraz jaśniejsze. Czy to oznacza, ze nasz rowerek będzie tylko brązowy?

Nie koniecznie. Nie zapominajmy o kołach. One są zazwyczaj w kolorze czarnym lub białym. Możemy też wybrać kolor siodełka. Tu w zależności od tego czy zabawka jest przeznaczona dla chłopca czy dla dziewczynki.

Kolor możemy też wybrać rączek antypoślizgowych. Nawet, jeśli w zestawie są dołączone czarne, w sklepie można dodatkowo dokupić inne kolory. Dziecko może samo wybrać czy chce gładkie, we wzorki i w jakim kolorze.

Rowerki biegowe trójkołowe drewniane nie są zaopatrzone w dzwonki rowerowe, dlatego można dziecku dokupić dodatek rowerowy w wymarzonym kolorze, a nawet kształcie. Dziecko dzięki niemu może uczyć się zasad ruchu drogowego.

Kilka opcji wymienionych wyżej pokazuje, że rowerek naszego dziecka nie musi być tylko brązowy lub czarny. Sami możemy dodać mu nieco kolorów i dodatków, nie tracąc przy tym jakości produktu.

Dodatkowe funkcje w rowerku biegowym trójkołowym drewnianym

Każdy rowerek biegowy trójkołowy drewniany posiada różne dodatkowe funkcje. Jedną z nich może być zmiana z trójkołowca na dwukołowiec. Jest to niezwykle przydatny trick, który pozwala cieszyć się rowerkiem na dłużej. Nawet, gdy dziecko podrośnie nie musimy żegnać się z zabawką. Wystarczy zdjąć dwa tylne koła i na ich miejscu zamontować jedno.

Ciekawym i zarazem bardzo bezpiecznym pomysłem stworzonym przez producentów jest ogranicznik skrętu. Dzięki niemu dziecko nie może wykręcić kierownicy, co uniemożliwiłoby jazdę. Wykręcenie kierownicy mogłoby doprowadzić do upadku.

Dla bezpieczeństwa dziecka producenci stworzyli w rowerkach biegowych trójkołowych drewnianych miękkie i antypoślizgowe rękojeści. Oznacza to, że nawet z wilgotnymi rękoma, dziecko może korzystać z zabawi bez obawy, że spadnie.

Najlepszy Rowerek biegowy trójkołowy drewniany
Najlepszy Rowerek biegowy trójkołowy drewniany

Wymogi w rowerkach biegowych trójkołowych drewnianych

Wszystkie rowerki biegowe trójkołowe drewniane muszą spełniać rygorystyczne wymagania norm europejskich. Zastanawiając się zatem nad zakupem zabawki, możemy być spokojni. Producenci dokładają wszelkich starań, by wszystkie wymogi były spełnione. Zabawki dla dzieci muszą być bezpieczne.

Zalety rowerka biegowego trójkołowego drewnianego

Rowerek biegowy trójkołowy drewniany z całą pewnością ćwiczy motorykę dziecka. Maluch odpychając się samodzielnie ćwiczy mięśnie nóg oraz swoją siłę. Uczy się, jak utrzymywać równowagę.

Podczas używania zabawki koordynacja ruchowa dziecka wkracza na wyższy poziom.

Gdzie kupić rowerek biegowy trójkołowy drewniany

Rowerek biegowy trójkołowy drewniany można zakupić wzsklepach stacjonarnych z zabawkami. Często możemy trafić na okazje cenowe. W sklepach czekają na nas doradcy klienta, który chętnie pomogą nam wybrać odpowiedni produkt. Warto zabrać ze sobą dziecko, by dopasować rowerek do jego wzrostu i wagi.

Zabawkę kupimy też przez internet. Na wielu stronach internetowych możemy trafić na promocyjne ceny. Do znanych producentów należą: Milly Mally, B.Toys, PLAYTIVE, Garden Bajo, Ecotoys i inni.

Cena rowerka biegowego trójkołowego drewnianego

Cena rowerka biegowego trójkołowego drewnianego może się różnić w zależności od producenta. Tańsze wersje kosztują od 150 zł. Te droższe sięgają prawie 500 zł. Średnia cena, z jaką musimy liczyć się w sklepach to 200 zł.

Rowerek biegowy trójkołowy drewniany – opinie

Jesteśmy ciekawi co sądzicie o rowerku biegowym trójkołowym drewnianym. Czy jest to odpowiednia zabawka dla dzieci? Może macie złe doświadczenia. Czekamy w sekcji „komentarze”.

Podzielcie się z nami Waszą opinią!

Rowerek biegowy trójkołowy drewniany / Ranking najlepszych

Szukacie pomysłu na prezent dla malucha? W takim razie mamy dla Was ranking najlepszych rowerków biegowych trójkołowych drewnianych. Znajdziecie w nim konkretne propozycje w raz z cenami.

Dodaj opinie na forum