Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka

Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka to obecnie bardzo popularny prezent dla maluchów nie tylko na urodziny. Na ulicach można zauważyć mnóstw dzieci jeżdżących na swoich rowerkach. Na ich twarzach widnieje zadowolenie. Również rodzice są bardzo zadowoleni, ponieważ dziecko chętnie spędza aktywnie czas na świeżym powietrzu już od najmłodszych lat.

Czym w ogóle jest popularny rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka? Jakie cechy są ważne podczas jego zakupu? Co stanie się z rowerkiem, gdy dziecko podrośnie? Jeśli zadajecie sobie te i inne pytania dobrze trafiliście!

Poniżej odpowiedzieliśmy na najważniejsze pytania, stworzyliśmy ranking najlepszych rowerków biegowych trójkołowych dla 2 latka, wskażemy też gdzie zakupić dobrą zabawkę.

Czym jest rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka

Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka to najlepszy pomysł na rozwijającą zabawkę dla malucha. Dzieci w wieku dwóch lat pragnę poznawać świat, dynamicznie się rozwijają dlatego rowerek będzie dla nich dobrym rozwiązaniem. Zabawka jest w pełni bezpieczna i pozwala odczuwać nieznaną dotąd radość i ekscytację.

Rowerek ma trójkołowy rozstaw, by zapewni stabilizację naszemu maluchowi. Dodatkowo pozwoli mu samodzielnie odkrywać jednocześnie sztukę chodzenia, biegania oraz jazdy na rowerze. Nikt nie mówił, że nauka jazdy na rowerze jest prosta, natomiast rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka zdecydowanie tą naukę ułatwia.

Zobacz też: Rowerek biegowy trójkołowy drewniany.

Najlepszy Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka
Najlepszy Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka / Jaki wybrać? Gdzie kupić? Opinie, ranking i cena

Jaki rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka wybrać i kupić?

Ze względu na swoją coraz większą popularność rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka ma wiele różnych odmian.

Aby wybrać ten najlepszy należy zwrócić uwagę na kilka jego cech:

 1. konstrukcja,
 2. materiał wykonania,
 3. siodełko,
 4. koła,
 5. bezpieczeństwo,
 6. kolor,
 7. dodatki.

Konstrukcja rowerka biegowego trójkołowego dla 2 latka

Konstrukcja jest bardzo ważna w rowerkach biegowych trójkołowych dla 2 latka, ze względu na wiek dziecka. Maluchy nie mają jeszcze zbyt dużej siły, zatem i rowerek musi być lekki. Jednocześnie konstrukcja powinna być wytrzymała. Dzieci często lubią uderzać w różne rzeczy, najeżdżać na górki i krawężniki, a nie chcemy, by przy pierwszej okazji rowerek się zepsuł.

Rowerki biegowe trójkołowe dla 2 latka ze względu na swą lekkość i gabaryty są idealne do przechowywania w domu oraz nadają się do podróży dalszych i bliższych, gdyż nie zajmują dużo miejsca.

Patrząc na specyfikę produktu oraz jego budowę rowerki polecane są już dla dzieci od 1,5 roku życia, warunkiem jest, aby używało go pod okiem osoby dorosłej. Zabawka nadaje się dla dzieci do około 3,5 lat. Najbardziej zalecany wiek to 2 lata.

Jaki Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka
Jaki Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka wybrać i kupić? Cena, opinie i ranking

Materiał wykonania rowerka biegowego trójkołowego dla 2 latka

Materiał, z którego wykonany jest rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka odgrywa ważne znaczenie estetyczne. W grę wchodzą dwa materiały:

 • plastik,
 • drewno.

Oba materiały są bardzo lekkie. Mogą one jednak nieco zmienić kształt rowerka oraz jego kolor, natomiast oba są bezpieczne dla malucha i wytrzymałe. Wybór materiału zależy zatem od nas.

Siodełko w rowerkach biegowych trójkołowych dla 2 latka

Siodełko, które znajduje się w rowerku biegowym trójkołowym dla 2 latka odgrywa duże znaczenie. Zwróćmy zatem na nie szczególną uwagę podczas zakupów.

Dostępne są dwa rodzaje siodełek:

 1. regulowane,
 2. nieregulowane.

Siodełka nieregulowane jak sama nazwa wskazuje nie regulują się zatem rowerek „nie rośnie” razem z dzieckiem i tak na prawdę możemy go wykorzystać tylko w jednym sezonie. Chyba, że oddamy go innemu dziecku.

Na szczęście producenci wpadli na genialny pomysł tworzenia regulowanych siodełek. To niezwykły komfort dla rodziców. Rowerek może być wykorzystany kilka sezonów, nawet, gdy maluch trochę podrośnie. Siodełko regulowane jest do wzrostu dziecka.

Siodełko powinno być niezwykle wygodne, ponieważ dwulatki są jeszcze bardzo delikatne. Powinien to być dobrej jakości materiał, który nie psuje się zbyt szybko.

Koła w rowerku biegowym trójkołowym dla 2 latka

Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka musi być bezpieczny, gdyż dzieci w tym wieku jeszcze nie do końca mają wykształcony nawyk poprawnego chodzenia oraz biegania. Ważne zatem, aby rowerek miał szeroki rozstaw kół, tak, by pomóc maluchowi zachować stabilność. A co za tym idzie, by dziecko czuło się na rowerku bezpiecznie.

Co z materiałem? Również jest ważny. Najbardziej polecane są koła piankowe, które dają komfort toczenia. Nie ślizgają się na mokrej powierzchni tak, jak koła gumowe, możemy zatem używać zabawki, nawet gdy nieoczekiwanie dopadnie nas deszcz.

Warto wybrać koła o średnicy 7”, gdyż wtedy dziecko nie męczy się podczas jazdy. Jest to odpowiednia wielkość dla 2 letniego malucha.

Bezpieczeństwo rowerku biegowego trójkołowego dla 2 latka

Bezpieczeństwo, które jest w stanie zapewnić dobry rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka to ważny element dla każdego rodzica. Dzieci 2 letnie są jeszcze małe, nie zawsze potrafią dobrze chodzić. Rodzic powinien zatem wybrać rowerek od dobrego producenta, który musi spełnić wszystkie wymogi norm europejskich. Zastanawiając się, jaki rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka wybrać, wybierzmy ten ze sprawdzonych źródeł. Bezpieczeństwo dziecka est najważniejsze.

Kolor rowerka biegowego trójkołowego dla 2 latka

Kolor rowerka biegowego trójkołowego dla 2 latka to raczej ważny element estetyczny dla samego malucha, który nie wpływa na jakość bezpieczeństwa ani komfortu. Wybierając różne modele od różnych producentów mamy do wyboru różne kolory.

Tradycyjnie dostępne są czarne i białe zabawki. Jednak producenci postanowili rozszerzyć nieco gamę kolorystyczną, by każde dziecko poprzez rowerek mogło pokazać swój charakter. Tak oto znajdziemy np. granatowe dla chłopców i różowe dla dziewczynek. Również zielone i żółte. Teraz nawet tworzone są dwukolorowe rowerki biegowe trójkołowe dla 2 latka. Drewniane rowerki również mają kolorowe elementy i możemy wybierać z pośród różnych odcieni drewna.

Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka
Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka

Dodatki w rowerku biegowym trójkołowym dla 2 latka

Jak już wspominaliśmy bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze tak i dodatki znajdujące się w rowerku biegowym trójkołowym dla 2 latka muszą takie być. Zacznijmy od rękojeści. Dzieci bardzo często dotykają mokrymi rękoma swoich zabawek. Aby nie przewróciły się jeżdżąc na rowerku producenci stworzyli antypoślizgowe rękojeści, oczywiście są dostępne w różnych kolorach. Nie tylko są antypoślizgowe, ale też bardzo miękkie w dotyku.

Niektóre trójkołowe mają możliwość zmiany kół na dwa. Jest to funkcja równie przydatna, jak możliwość regulacji siodełka. Jeśli dziecko podrośnie, nie musimy kupować mu nowego roweru, wykorzystajmy ten zmieniając tylko koła z trzech na dwa.

Producenci zadbali niezwykle mocno o bezpieczeństwo malucha i stworzyli w rowerku biegowym trójkołowym ograniczenie skrętu. Dziecko nadal będzie mogło swobodnie skręcać, jednak nie obróci kierownicy, co uniemożliwiłoby dalszą jazdę i mogło spowodować jego upadek.

Gdzie kupić rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka

Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka polecamy kupić w sklepach stacjonarnych z zabawkami. Możemy wtedy dokładnie sprawdzić wszystkie parametry, czy na pewno będzie odpowiedni dla naszego dziecka. Są też doradcy, który pomogą nam wybrać ten najlepszy.

Rowerki dostępne są też w sklepach internetowych. Do producentów należą np. Milly Mally, Ecotoys, B.Toys i inni.

Cena rowerka biegowego trójkołowego dla 2 latka

Cena rowerka biegowego trójkołowego dla 2 latka waha się w zależności od producenta. Najtańsza wersja kosztuje około 150 zł, a najdroższa do 500 zł.

Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka

Jesteśmy bardzo ciekawi waszych opinii na temat rowerków biegowych trójkołowych dla 2 latka. Jakie są Wasze doświadczenia? Koniecznie podzielcie się z nami!

Rowerek biegowy trójkołowy dla 2 latka

Jeśli nadal zastanawiacie się jaką zabawkę kupić, specjalnie dla Was stworzyliśmy ranking najlepszych rowerków biegowych trójkołowych dla 2 latka. Zajrzyjcie koniecznie!

Dodaj opinie na forum