Rowerek biegowy dla 3 latka

Rowerek biegowy dla 3 latka to świetny gadżet, który rozwinie ciekawość świata i usprawni ruchy naszego malucha. Taka zabawka może okazać się idealnie trafionym pomysłem czy to urodzinki czy na gwiazdkę. Zresztą jest bardzo popularny, na każdym kroku możemy spotkać dzieci z rodzicami czy dziatkami, które jeżdżą na swoim nowym rowerku, ucząc się przy okazji zachowywać równowagę. A na ich buziach jest uśmiech i zadowolenie. Choć to niepozorna zabawka, daje wiele zadowolenia. Dziecko mniej się męczy, niż miałoby chodzić na nogach. Dlatego warto zainwestować w taki gadżet, choć jego zakup może nie okazać się tak prosty.

Jest wiele modeli na polskim i zagranicznym rynku. Dlatego zachęcamy, abyście przeczytali nasz mały poradnik o tym, jak wybrać odpowiedni rowerek biegowy dla 3 latka. Choć mogą one wydawać się bardzo podobne, a wręcz takie same, to jednak nie wszystkie nadają się do tej samej kategorii wiekowej. Aby zadowoleni byli i rodzice i maluch, należy poświęcić temu nieco więcej czasu – a my Wam w tym pomożemy!

Zapraszamy do lektury już teraz!

Czym wyróżnia się rowerek biegowy dla 3 latka?

Rowerek biegowy dla 3 latka to nieco inny rowerek, niż taki tradycyjny dla dzieci starszych. Przede wszystkim jest to zabawka, która jednocześnie rozwija i daje radość. Często służy do poznawania otoczenia i rozwijania koordynacji ruchowej czy motoryki. Ma szeroki rozstaw, dzięki czemu zapewnia stabilność. Zwykle mamy już dwa koła, gdyż starsze dzieci lepiej zachowują równowagę, ale jeszcze mogą pojawić się modele z 3 kołami. Nie ma pedałów, dziecko musi odpychać się siłą własnych nóg. Dziecko ma możliwość stania, ale też siedzenia na rowerku. Co ułatwia z pewnością przyszłą naukę jazdy na rowerze z pedałami. Cała konstrukcja jest bardzo lekka dla malucha oraz na wypadek, gdyby rodzic musiał nieść zabawkę.

Rowerek biegowy dla 3 latka
Rowerek biegowy dla 3 latka / Ranking, opinie i cena

Jaki rowerek biegowy dla 3 latka wybrać i kupić?

Jaki rowerek biegowy dla 3 latka będzie najbardziej odpowiedni? Taki, który będzie dobrze dopasowany. Ponieważ jest to coraz popularniejszy gadżet, należałoby się bardziej im przyjrzeć, aby nie podjąć decyzji zbyt pochopnie. Warto więc zastanowić się, jaka zabawka byłaby najlepsza dla naszego malucha, a następnie dokładnie sprawdzić poniższe elementy:

  • materiał,
  • siedzisko i kierownica,
  • koła,
  • kolor.

Materiał rowerka biegowego dla 3 latka

Mamy do wyboru różne materiały, z których może powstać rowerek biegowy dla 3 latka. Bardzo popularne są gadżety drewniane, choć może się on okazać nieco cięższy od reszty. Do wyboru też nie mamy za dużo kolorów, ale za to jest to bardzo eko produkt. Jest też wytrzymały tak samo, jak te wykonane ze specjalnego stopu metali. Są one równocześnie bardzo lekkie i wytrzymałe, dzięki czemu utrzymają dziecko nawet do 30 kg! Rama nie odkształca się a sam materiał może pełnić funkcje amortyzatora. Raczej nie są polecane plastikowe rowerki, które mogą szybko się niszczyć. Nie są tak wytrzymałe, choć dostępne w wielu kolorach i lekkie. Jednak coraz bardziej odchodzimy od plastiku.

Polecamy: Rowerek biegowy dla 1,5 rocznego dziecka

Siedzisko i kierownica w rowerku biegowym dla 3 latka

Niezwykle ważnymi elementami w rowerku biegowym dla 3 latka są siedzisko i kierownica. Powinny być one regulowane, aby móc jak najlepiej dopasować sprzęt do parametrów dziecka. Regulowanie wysokości tych elementów pozwoli dodatkowo korzystać z nich przez kilka lat, zatem będzie to ponadczasowy gadżetem nie tylko na jeden sezon. Rowerek będzie „rosnąć” wraz z naszym maluchem. Nie zapomnijmy też, aby siedzisko było komfortowe i wykonane z dobrej jakości materiału. Taki, który nie przedrze się podczas kilku pierwszych jazd. Nieregulowane siodełko jest bardzo niepraktyczne. Zwróćmy też uwagę, czy rączki od kierownicy są antypoślizgowe, by dziecko miało komfort jazdy, nawet podczas mokrych i spoconych rączek.

Koła w rowerku biegowym dla 3 latka

Istotnym elementem w rowerku biegowym dla 3 latka są koła. Powinny być one wykonane z materiałów dobrej jakości, wytrzymałe i nie duże. Zwykle poleca się te piankowe EVA. Są najlepsze, zwłaszcza dla małych dzieci. Do tego nie nadają nadmierne ciężkości. Są też bardzo odporne na przebicia, zwłaszcza, gdy są dobrze napompowane na początku, później już nie wymagają dodatkowego pompowania. Są one na tyle duże, by dziecko zachowało na rowerku równowagę. Zwykle też dostępne są modele, które mają albo po jednym kole, albo czasami kwa koła z tyłu i jedno z przodu. Raczej odradza się plastikowe, które zbyt szybko się psują i łamią. Zwłaszcza, gdy maluch najedzie nie chcący na jakąś przeszkodę. A te gumowe mają dobrą jakość toczenia na każdej powierzchni.

Jaki rowerek biegowy dla 3 latka
Jaki rowerek biegowy dla 3 latka – sprawdż!

Kolor rowerka biegowego dla 3 latka

Choć zwykle kolor rowerka biegowego dla 3 latka dla dorosłych nie ma znaczenia, lepiej dopytać malucha, jaki kolor chciałby mieć. Dzieci zwracają na takie szczegóły większą uwagę, a także na wzorki czy mieszankę kolorów. Czasami chłopcy chcą mieć tylko niebieski, a dziewczynki tylko różowy lub w ogóle żaden z tych. Na szczęście mamy dziś bardzo duży wybór gamy kolorystycznej.

Zalety rowerków biegowych dla 3 latka

Rowerek biegowy dla 3 latka jest zabawką, która daje wiele pozytywów. Dzieci w tym wieku lubią się bawić i są bardzo żywe. Jest ich wszędzie pełno. Są ciekawe tego, co dzieje się wokół nich. Rowerek biegowy pozwala na rozwój motoryczny dziecka, maluch chętniej wychodzi na spacery, odkrywa nowe miejsca. Jest to całkowicie bezpieczny gadżet. Pozwala też rozwijać poprawną postawę ciała czy szybkość malucha.

Zobacz także: Rowerek biegowy dla rocznego dziecka

Gdzie kupić rowerek biegowy dla 3 latka?

Dobry rowerek biegowy dla 3 latka kupimy w w każdym sklepie stacjonarnym z akcesoriami dla dzieci czy z zabawkami dla maluchów, ale też coraz częściej są dostępne w sklepach rowerowych. Każdy model możemy dokładnie obejrzeć, porównać i wybrać ten najlepszy. Duży wybór mamy też w sklepach internetowych, gdzie często możemy trafić na zniżki. Do popularnych producentów należą: Milly Mally, Kinderkraft, EcoToys, Ricokids, Spokey i inni.

Cena rowerka biegowego dla 3 latka

Rowerek biegowy dla 3 latka to wcale nie taka droga rzecz, jeśli ją odpowiednio wybierzemy. Kwota może się jednak różnić w zależności od producenta czy modelu. Zwykle ceny rozpoczynają się od około 100 zł. Co jest niewiele i z pewnością nie zrujnuje naszego domowego budżetu. Jednak cena może wzrosnąć nawet do niecałych 500 zł za rowerek, jeśli ma jakieś dodatki i na prawdę dobry materiał.

Najlepszy rowerek biegowy dla 3 latka
Najlepszy rowerek biegowy dla 3 latka

Rowerek biegowy dla 3 latka – opinie

A co Wy sądzicie o rowerkach biegowych dla 3 latka? Czy są one warte swojej ceny? Rozwijają umiejętności dziecka dając mu przy tym poczucie bezpieczeństwa i zabawę? A może nie jesteście ich zwolennikami? Co skłoniło Was do zakupu i na co zwróciliście największą uwagę? Jeśli chcecie się z nami podzielić opiniami, koniecznie zostawcie komentarz! Czekamy na nie z niecierpliwością!

Sprawdź: Rowerek biegowy dla 2 latka

Rowerek biegowy dla 3 latka / Ranking najlepszych

Wybór zabawki dla dziecka to spore wyzwanie, zwłaszcza, gdy maluch jest ruchliwy, ciekawy świata i może się zbyt szybko przestać bawić nudnym gadżetem. Dlatego chcemy Wam oferować swoją pomoc w postaci rankingu najlepszych rowerków biegowych dla 3 latka, w którym to zawarliśmy najchętniej wybierane pojazdy, polecane też przez innych rodziców. Koniecznie musicie sprawdzić, co jest teraz na topie! Wasze dziecko zasługuje na to, co najlepsze!

Dodaj opinie na forum