loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Archiwum
 • 2016
 • 2015
 • 2014
Braliśmy udział w debacie o przedsiębiorczych matkach
 • przedsiębiorcza mamaProwadzenie firmy w domu i jednoczesne wychowywanie dzieci wymaga od nas - kobiet nie lada sprytu. O tym między innymi mogli się przekonać goście poniedziałkowego (9 maj) spotkania w Willi Fitznera. Tym razem w dyskusji wzięły udział przedstawicielki mikro firm z Siemianowic Śląskich i Katowic, które opowiedziały o swoich doświadczeniach w łączeniu obowiązków domowych i biznesowych.

  – Znacie to uczucie, kiedy rozmawia się przez telefon z kontrahentem, a w drugiej części pokoju Wasze dziecko zaczyna głośno płakać? – pytała Hanna Grabowska – Macioszek , mama pięciolatki. Dwa lata temu postanowiła reaktywować lokalne wydawnictwo, które dla niej i zapewne dla wielu czytelników ma niezwykłą wartość historyczną. Zaczynała od portalu internetowego, a dziś może się pochwalić drukowanymi cyklicznie egzemplarzami gazety.

  „Bo kobieta przedsiębiorcza żadnej pracy się nie boi”, a zdaniem Karoliny Włoczyk-Orzechowskiej ze sklepu BRRRUM.pl każda matka jest przedsiębiorcza. - Warto szukać inspiracji w macierzyństwie i korzystać przy tym z dobrodziejstw Internetu, bo daje on nam możliwość pracy w elastycznym, dostosowanym do rytmu domowego trybie.

  Julia Thiegel-Gajda opowiadając o swoim sklepie internetowym nie mogła nie wspomnieć o codzienności każdej biznes-mamy. Radziła, jak organizować czas pracy i skąd czerpać siłę i motywację. Podkreślała też dużą rolę pozostałych członków rodziny, bez pomocy których droga do sukcesu może być o wiele trudniejsza.

  Od e-biznesu często się zaczyna, a z czasem - jak pokazał przykład Agnieszki Benni – właścicielki sklepu z dziecięcym asortymentem, nawet najmniejszy sklep Internetowy może doczekać się otwarcia swojego niewirtualnego odpowiednika.

  Do kreatywnego myślenia, nie tylko w biznesie, namawiała gości Karina Miłek, która pokazała, jak wykorzystać technikę decoupage do stworzenia prezentu na Dzień Matki.

  Podczas imprezy, która odbyła się z inicjatywy Forum Kobiet SLD oraz SCK, poza tradycyjną już kawką i ciasteczkiem goście mogli tym razem liczyć na nagrody, które zasponsorowały: Bebe Green Shop, Brrrum.pl oraz Goniec Górnośląski.

  Małgorzata Groniewska - źródło Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

2016-05-15 11:09:00

Opinie o BRRRUM Karolina Włoczyk-Orzechowska